پروژه ۲۸۸ واحدی مسکن مهر شهرجدید اندیشه شرکت ابنیه سازان بین المللی اقدم (تراخیت) واقع در محله ۱۳ فاز ۵ با پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصدی مراحل پایانی محوطه سازی را می­گذراند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید اندیشه در بازدیدی که صبح امروز از مراحل پیشرفت فیزیکی این پروژه انجام گرفت ، گفت وگوئی با مدیران شرکت فنی مهندسی آبا انجام گرفت که ماحصل آن را در ادامه می­خوانید:

نیم نگاه :

پروژه ۲۸۸ واحدی مسکن مهر شهر اندیشه در نیمه اول سال ۱۳۹۰ استارت آن زده شد و تا اواخر سال ۱۳۹۰ کار اجرائی ادامه یافت امابعلت مشکلات به خواب ۲ ساله رفت تا اوایل سال ۹۳ با مدیریت جدید شرکت عمران شهر جدید اندیشه دردولت تدبیر وامید پروژه مجدداً احیا میشود و چندماهی به طول می­انجامد تا پروژه بر روی ریل اصلی به حرکت درآید.

این پروژه ۲۸۸ در محله ۱۳ فاز ۵ شهر جدید اندیشه واقع شده ، متراژ کل زمین آن بیش از ۱۴ هزار مترمربع با زیربنای بیش از ۳۲ هزار مترمربع بوده،  در ۸ بلوک T شکل ۳۶ واحدی، شامل ۲ طبقه پارکینگ و ۶ طبقه مسکونی به ازای هر طبقه ۸ واحد به صورت دوخوابه اجرا شده است.

مهندس آئینی مدیرعامل شرکت عمران شهراندیشه  در راستای سیاستهای دولت تدبیر و امید تمام همّ خود راجهت رفع مشکلات مسکن مهر می­گذارد و شرکت فنی مهندسی را که از تجربیات و حسن شهرت برخوردار است برای این پروژه انتخاب میشود و به پروژه­ای که در ۳ سال گذشته بیست درصد پیشرفت داشته است شوک وارد میکند تا شتاب وجان دوباره ای بگیرد.

سیدمرتضی سیدی اقدم مدیرعامل شرکت بین المللی انبوه ساز (آبا) به عنوان مجری کنونی پروژه با پشتوانه تجربه و مدیریتی در زمینه اجرا و مدیریت طرحهای انبوه سازی از سال۱۳۷۵ تاکنون ، وبا استفاده از دانش آموختگان و متخصصان پروژه را به مرحله ۹۷ درصد پیشرفت رسانده است.

به گفته ایشان، پروژه را دراوایل سال ۹۳ با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفته و پس ازبررسی­های دفترفنی شرکت، سازه های فلزی که اجرا شده بود را جهت رسیدن به استاندارد مورد نظر مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی تقویت نمودیم.

بعضی سازه ها را به علت مشکلات عدیده قبلی اعم از اجرا نشدن بادبندها و تیرها ، پیچیدگی ستونها، شل بودن اتصالات، پیاده سازی چاله آسانسورهادر فنداسیون، تصحیح معماری و به روز رسانی نقشه­ ها، تحکیم حفاظت و حراست مجموعه پروژه وغیره ترمیم کردیم ، حتی یکی از سازه ها را کلا” باز کردیم که بیش از ۳ ماه وقت صرف گردید.

مجری پروژه ۲۸۸ واحدی مسکن مهر شهر اندیشه با تقبل نمودن ریسک شروع کار بدون پیش پرداخت و قبول تعهدات شرکت قبلی، گفت : با توکل به خداوند و حمایت های شرکت عمران شهراندیشه بالاخص مهندس آئینی مدیرعامل محترم ورئیس هیات مدیره شرکت و مهندس نصیریان عضو محترم هیأت مدیره کار را شروع نمودیم . سه بلوک مانده را به صورت بتنی اجرا کرده و بااستفاده از عوامل فنی و مهندسان  با تجربه که در این پروژه استفاده شد ،  الحمداله توفیقاتی حاصل شد .

مدیر عامل شرکت ابنیه سازان اقدم در ادامه پیشرفت فیزیکی پروژه را با کسر ۳ ماه اولیه که صرف رفع مشکلات سازه ای و در زمان توقف پروژه ایجاد شده بود را در ۲۴ ماه ، معادل ۷۷ درصد عنوان نمود و اظهار کرد :  ۳۰۰۰ مترمربع از عرشه فولادی در سقفهای پارکینگ استفاده شده تا پارکینگ کل واحدها به صورت مسقف داخل بلوکها تعبیه گردد.

 وی درخصوص نمای متمایزاین پروژه با پروژه های مسکن مهر کشور با اشاره به اینکه طبق توافقنامه فقط سیمان تعریف شده بود اظهار کرد : با تاکیدات مهندس آئینی مدیرعامل محترم شرکت عمران اندیشه و در راستای طرح معماری ایرانی اسلامی شهراندیشه و تکریم ساکنان محترم پروژه به صورت تفکیکی از : سنگ و سیمان شسته، آجر سفالی  وکاشی فیروزه­ای اجرا شد ، که به نوبه خود و در شهر اندیشه وحتی مسکن مهر کشور بی نظیر است.

همچنین آسانسورهای استفاده شده را با کیفیت بالاساخت کشور ایتالیا واستفاده ازکابین های تمام استیل دانست. ایشان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از صبر و تحمل و آرامش اعضاء و ساکنین محترم اطراف پروژه از حمایت های عوامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه بالاخص آقای مهندس آئینی مدیرعامل محترم شرکت و تلاشهای شبانه روز ایشان وهمکارانشون ونیزمسئولان دیگرتقدیر نمود و خاطر نشان کرد مطمئناً اگر مساعدتهای این عزیزان نبود حتی نمی توانستیم اعتماد اعضای محترم پروژه را جهت واریز سهم آورده جلب کنیم.

سری به کارگاه میزنیم ، سیدمصطفی سیدی اقدم مدیر اجرائی پروژه ۲۸۸ واحدی مسکن مهر شهر اندیشه یکی از مهندسان با تجربه است که از ابتدای پروژه فوق وظیفه راهبری نیروهای تحت امر خود را دارد.

مراحل پایانی کار است و با تلاش و پشتکار مضاعف پروژه را به پیش میبرد قرار است تا آخر ماه محوطه را تمام کنند می گوید : درحال اجرای ۸۰۰۰ مترمربع محوطه سازی در سه لاین اصلی، شمالی و جنوبی و میانی هستیم

دو لاین آماده آسفالت و یک لاین در حال جدول گذاری، عملیات خاکی و غلتک زنی است و حدودا”به میزان ۳۰ درصد فضای محوطه اختصاص به فضای سبز دارد.

درخصوص انشعابات هم می گوید: انشعابات برق و گاز تمام شده و انشعاب آب واحدها در حال اتمام ، اتاقک وکابل های تلفن هم اجرا شده و متقاضیان بایدجهت ثبت نام به مخابرات مراجعه نمایند.

درپایان ضمن عرض خداقوت برای تمام خدمتگذاران ازصبوری و متانت متقاضیان مسکن مهر و همچنین همراهی مسئولان شهری و شهرستان وهمکارانشان سپاسگذاریم .

_DSC0176 _DSC0178 _DSC0183 _DSC0188 _DSC0199  _DSC0205  _DSC0212 _DSC0213 _DSC0218????????????????????????????????????

_DSC0238 _DSC0239 _DSC0246 _DSC0294 _DSC0298 _DSC0331 _DSC0334 _DSC0336 _DSC0348 _DSC0370 _DSC0382 _DSC0383 _DSC0387 _DSC0411

?

?

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

_DSC0262

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :