۱۳۹۴۰۳۲۳۰۰۰۰۳۹_PhotoA

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: این شهر یکی از مفاخر و دستاوردهای جدید در معماری شهری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدیداندیشه وبه نقل از  خبرگزاری فارس در غرب استان تهران محمد آئینی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های وزارت راه و شهرسازی در حال حاضر این است که شکوه و عظمتی که در معماری ایرانی اسلامی در گذشته وجود داشت دوباره احیا شود.

وی ادامه داد: همچنین در این مسیر با توجه به دانسته‌ها و دانش امروز چند گامی باید به جلو حرکت کنیم، ما نیز در همین مسیر در حال حرکت در شهر جدید اندیشه هستیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه بیان کرد: مجموعه مباحثی را که در این خصوص در حوزه نظری در حال مباحثه است٬ به نوعی می‌توان در قالب تفکر یا اندیشه ایران‌شهری خلاصه‌ کرد.

وی ادامه داد: این شهر از ویژگی‌های بارزی برخوردار است که شاید دیگر شهرها از آن برخوردار نباشند٬ بدین صورت که شهروندان در آن باکیفیت بالاتری به گذران زندگی خود می‌پردازند.

آئینی تصریح کرد: در این شهر با توجه به برنامه‌ریزی‌های متفاوت و گوناگونی که تدوین شده است، تمام نیازها و خواسته‌های کلی شهروندان در این ایران‌شهر به صورت مطلوب در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و با هیچ‌گونه مشکلی روبه‌رو نخواهند شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه خاطرنشان کرد: در شهری که با تفکر ایران‌شهری ایجاد شده باشد؛ شهروندان نه در خصوص فضای عمومی و نه در خصوص زیرساخت‌های فضای سبز و تجاری با هیچ مشکلی روبه‌رو نخواهند بود، چراکه تمام خواسته‌ها و نیازهایی که لازم است بر اساس یک برنامه مدون و تنظیم شده با میزان جمعیت نهایی آن شهر٬ هماهنگ می‌شود.

وی گفت: در ایران‌شهر دیگر شاهد این نخواهیم بود که شهر داد و ستد شود، چراکه ایران‌شهر؛ کالا نیست بلکه تمام مواردی که در ایران‌شهر پیگیری می‌شود باعث می‌شود تا کیفیت بهتر و بالاتری برای زندگی در این مجموعه فراهم شود.

آئینی ادامه داد: عموم شهرهای جدید که در کشور در حال احداث است و به پایان خود نزدیک هستند با این تفکر به وجود آمده‌اند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: در شهر جدید اندیشه که آن را می‌توانیم یکی از مفاخر و دستاوردهای جدید در معمار شهری بنامیم؛ به خوبی در پی این هستیم که تفکر ایران‌شهری را به اجرا بگذاریم و تاکنون نیز مقدار به میزان زیادی در این خصوص پیشرفت داشته‌ایم که قابل مشهود است.

این مسؤول تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا در جای جای شهر جدید اندیشه ایران‌شهر را با همان مبانی و تفکر اصلی به سرانجام برسانیم و از نقاط قوتی که شهر جدید اندیشه دارد به خوبی بهره خواهیم برد و در خصوص فضاهای عمومی با سرعت بیشتری حرکت خواهیم کرد.

وی بیان کرد: با توجه به این تفکر به زودی ایجاد مسیری سبز به نام چهارباغ یا ره‌باغ را آغاز خواهیم کرد.

آئینی تصریح کرد: در این طرح٬ فضای بسیار مطبوع از میدان شهدای گمنام تا میدان خلیج فارس که از دل بازار ایرانی اسلامی می‌گذرد ایجاد خواهد شد که در سال جاری آماده‌سازی و اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه خاطرنشان کرد: این ره‌باغ خود محوری برای افزایش زیرساخت‌های زیست محیطی و فضایی بسیار جذاب و دل‌چسب برای عموم مردم می‌شود که در کنار آن می‌تواند گردشگر و بازدیدکنندگان بسیار بالایی را به خود جذب کند و در خصوص مباحث اقتصادی نیز کمک حال شهر خواهد بود.

وی گفت: در حال حاضر منتظر حرکت شهرداری اندیشه در این خصوص هستیم تا با ارجاع این طرح به کمیسیون ماده ۵ استانداری تهران و پیگیری مصوبات آن٬ عملیات اجرایی را آغاز کنیم و در صورت به موقع رسیدن این موضوع به طور حتم تا پایان سال جاری این پروژه آماده‌سازی خواهد شد.

آئینی اظهار کرد: پروژه‌های متعددی در سال جاری پیش‌بینی شده است که با توجه به اینکه این پروژه‌ها در حوزه شهری عمدتاً با توان داخلی و در سایه همدلی و همراهی نهادهای مسؤول شهری از جمله شورای اسلامی شهر، شهرداری و ادارات خدمات‌رسان به نتیجه می‌رسد و در نظر داریم تا با اتکا به توان داخلی شهر، این شهر را رونق بخشیم اما با این حال از ظرفیت سرمایه‌گذاران نیز استقبال می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه بیان کرد: در حال حاضر با برآوردهایی که داشته‌ایم به این نتیجه رسیده‌ایم که می‌توانیم در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها در دو دسته تقسیم‌بندی خواهند شد که دسته نخست شامل پروژه‌های خدماتی و عام‌المنفعه مانند پروژه چهارباغ و پارک پدافند غیرعامل است و کنار این پروژه‌ها مجتمع‌های خدماتی، تجاری، اداری و فرهنگی ایجاد می‌شود.

وی در پایان متذکر شد: به این موضوع تأکید می‌کنم که هرگونه خدماتی که بخواهیم به شهروندان ارائه کنیم در وهله اول به همراهی خود مردم و در ادامه همدلی بین مسؤولان مدیریت شهری میسر خواهد بود و اگر این همراهی باشد به زودی تحقق ایران‌شهر را در شهر جدید اندیشه شاهد خواهیم بود و در پی آن رونق‌های متفاوتی که در تمام حوزه‌ها رخ خواهد داد را لمس خواهیم کرد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :