وزیر راه و شهرسازی با حضور در شهرستان شهریار ضمن بازدید از پروژه های عمرانی قابل افتتاح در سفر رییس جمهور به این شهرستان از بازار بزرگ ایرانی- اسلامی این منطقه بازدید کرد.

 عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی به همراه فرماندار شهرستان شهریار از چند پروژه قابل افتتاح در سفر رییس جمهور به این شهرستان بازدید کرد.
در این بازدید وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه شهرستان شهریار به دلیل رشد جمعیتی قابل ملاحظه ای که نسبت به سالهای قبل داشته و با توجه به پیوندهای ارتباطی این شهرستان با کلان شهر تهران اظهار داشت: در این فکر هستیم که خطوط ارتباطی ریلی مناسبی بین شهر تهران با شهرستان شهریار بوجود آوریم.
وی با اشاره به مجموعه ای که در شهرستان شهریار به نام بازار بزرگ ایرانی اسلامی احداث شده گفت:این بازار که با الهام از طراحی زیبای میدان نقش جهان اصفهان است می تواند الگوی خوبی برای شهرهای دیگر باشد
وی در پایان نوید افتتاح این بازار ، توسط رئیس جمهور محترم در روزهای آینده و در خلال سفر به شهرستان شهریار را داد
در این بازدید ناجی، فرماندار شهریار با اعلام جمعیت شهرستان گفت:این شهرستان دارای ۷ شهر با مرکزیت شهریار می باشد که در غرب شهر تهران واقع شده است که به دلیل نزدیکی این شهرستان به پایتخت رشد جمعیت چشم گیری را  داشته است.
 ناجی مهمترین ویژگی این شهرستان را پیوندهای فرهنگی و تاریخی این شهر با تهران دانست و مهمترین نماد بارز این شهرستان را در قدیم کشاورزی این منطقه ذکر کرد.
وی از شهر اندیشه به دلیل طراحی خوب و شهرسازی مناسب به عنوان یک الگوی مناسب برای شهرهای دیگر یاد کرد.
لینک خبر
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :