وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه کلانشهرها با اندیشه و فکر صورت بگیرد و از توسعه بدون برنامه جلوگیری شود.

خبرگزاری فارس: توسعه کلانشهرها با اندیشه صورت گیرد/ راه‌اندازی شبکه ریلی شهرقدس تا ماه آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، عباس آخوندی عصر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در غرب استان تهران در شهر جدید اندیشه حاضر شد.

وی در جریان بازدید از شهر جدید اندیشه، از بازار ایرانی اسلامی این شهر بازدید کرد.

در جریان این بازدید حسین گروسی نماینده شهرستان‌های شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی، سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار، مسعود رهنما شهردار شهریار، محمد آیینی رئیس شرکت عمران شهر جدید اندیشه، عباس شوندی شهردار این شهر و جمعی دیگر از مسئولان، آخوندی را همراهی می‌کردند.

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با تبریک اتمام ساخت بازار ایرانی اسلامی شهر جدید اندیشه اظهار کرد: ساخت بازار ایرانی اسلامی شهر جدید اندیشه به عنوان یک پروژه ملی، کاری سترگ و بزرگ است.

وی با اشاره به افتتاح بازار ایرانی اسلامی شهر جدید اندیشه توسط رئیس جمهور بیان کرد: بازار ایرانی اسلامی شهر جدید اندیشه در جریان بازدید رئیس جمهور از شهرستان‌های غرب استان تهران، توسط وی افتتاح خواهد شد .

آخوندی با اشاره به لزوم توسعه کلانشهرها با برنامه‌ریزی قبلی تصریح کرد: سیاست وزارت راه و شهرسازی از ابتدا بر این اصل استوار شده است که توسعه کلانشهرها با اندیشه و فکر صورت بگیرد و از توسعه بدون برنامه جلوگیری شود.

وی به مشکلات حمل و نقلی شهرستان قدس اشاره کرد و گفت: امروز در جریان بازدید از شهرستان‌های غرب استان تهران دو نمونه کاملا متضاد از هم دیده شد، نمونه اول شهرستان قدس بود، این شهرستان ۳۰ سال پیش ۹۰۰ نفر جمعیت داشت ولی در حال حاضر به جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر رسیده که این شهرستان را با مشکلات بسیار زیادی مواجه کرده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه پایدار و همه‌جانبه شهر جدید اندیشه اظهار کرد: نمونه دوم شهر جدید اندیشه است که شاید ۳۰ سال پیش اصلا وجود خارجی نداشت اما با مدیریت صحیح، در حال حاضر شهری آباد، فکرشده و دارای معماری و زیبایی قابل قبول بوده و مردم در این شهر دارای سطح زندگی مطلوبی هستند.

وی با اشاره به مشکلات توسعه بدون برنامه‌ریزی شهرها بیان کرد: در توسعه شهرها باید از تصمیمات شتاب‌زده و بدون برنامه‌ریزی قبلی پرهیز کرد، چراکه باعث حاشیه‌نشینی نابسامان در اطراف کلانشهرها شود.

آخوندی با اشاره به مدیریت صحیح در توسعه شهر جدید اندیشه تصریح کرد: فکر و اندیشه‌ با برنامه‌ای که ۲۰ سال پیش صورت گرفت، ثمره خود را به بار نشاند و باعث پیشرفت شهر جدید اندیشه شد.

وزیر راه و شهرسازی به برنامه‌های توسعه شبکه حمل و نقل شهرستان‌های غرب استان تهران اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای پیشرفت شهرستان‌های غرب استان تهران و شهرهای تابعه آن به ویژه شهر جدید اندیشه، تنظیم ارتباط حمل و نقلی این مناطق با کلانشهرها است.

وی در پایان متذکر شد: بهترین ارتباط حمل و نقلی شهر جدید اندیشه با کلانشهرها، ارتباط ریلی است، در همین راستا تا یک ماه آینده حمل و نقل ریلی شهرقدس فعال می‌شود.

لینک خبر

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :