خوراک سایت

میهمان گرامی، خوش آمدید.

ورود - نام نویسی

با حضور وزیر راه و شهرسازی: بازار بزرگ ایرانی- اسلامی اندیشه موردبازدید قرار گرفت

با حضور وزیر راه و شهرسازی: بازار بزرگ ایرانی- اسلامی اندیشه موردبازدید قرار گرفت

همزمان با سفر ریاست جمهوری به غرب استان تهران جهت افتتاح بازار بزرگ ایرانی- اسلامی شهر جدید اندیشه وزیر راه و شهرسازی ازاین پروژه بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از غرب تهران، عباس آخوندی، وزیر راه و شهر سازی، در بازدید از بازار بزرگ ایرانی- اسلامی اندیشه  که در حضور ناجی، فرماندار شهریار، گروسی، نماینده مردم شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی، آئینی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه، واحدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، اعضای شورای شهر اندیشه و برخی از مسئولان خبر از افتتاح این پروژه توسط ریاست محترم جمهور را داد.

آخوندی در این بازدید با بیان اینکه قرار بود  که کلانشهرها با برنامه و توسعه باید افزایش یابند و از گسترش بدون ضوابط باید جلوگیری می شد، گفت: امروز ۲ نمونه تضاد در شهرستان های غرب تهران را شاهد هستیم؛ شهرستان قدس که طی سی سال گذشته از ۹۰۰ نفر و امروزه حدود چهارصد و پنجاه هزار نفر جمعیت دارد و تمرکز جمعیتی بسیار زیادی در این شهرستان  شاهد هستیم اما در مقابل شهر جدید اندیشه که کیفیت قابل قبول برای زندگی را داراست روبرو هستیم که این نمونه تضاد در یک منطقه است.

وی در مورد هویت بخشی شهرهای جدید اظهار داشت: باید در سازمان های مهندسی و شهرسازی به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا شاهد شهرهای جدید و با هویت باشیم و این اقدامات علاوه بر اینکه در زندگی مردم  تاثیر دارد می‌تواند منجر به جذب سرمایه گذاری در این مناطق شود. همانطور که شهر جدید اندیشه را با انضباط شهری می توان به عنوان یک هویت معرفی کرد و حس همبستگی جمعی را در بین مردم این شهر ایجاد کرد.

خاطرنشان می گردد بازار ایرانی- اسلامی شهر جدید اندیشه در شهریورماه سال ۱۳۹۰ و برگرفته از بناهای فاخر تاریخی از جمله میدان نقش جهان اصفهان، باغ فین کاشان، باغ عفیف آباد شیراز و برخی دیگر از بناهای تاریخی شاخص کشور آغاز شد. این بنا در زمینی به مساحت ۵۲ هزار و ۵۱۰ متر مربع و زیربنایی با مساحت ۱۲۳ هزار متر مربع احداث شده است. همچنین این بازار بزرگ دارای یک هزار و ۲۷۱ واحد تجاری، سالن چند منظوره، زورخانه، گودال باغچه نیز است.

 

لینک خبر

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :