وزیر راه و شهرسازی گفت: مسئولان باید به شهرهای جدید هویت‌بخشی کنند و هر شهری خود را با هویت خاص خود معرفی کند.

خبرگزاری فارس: شهرهای جدید هویت‌بخشی شوند / حمل و نقل جاده‌ای غرب استان تهران ساماندهی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، عباس آخوندی عصر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در غرب استان تهران در شهر جدید اندیشه حاضر شد.

حسین گروسی نماینده شهرستان‌های شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی، سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار، مسعود رهنما شهردار شهریار، محمد آیینی رئیس شرکت عمران شهر جدید اندیشه، عباس شوندی شهردار این شهر و جمعی دیگر از مسئولان، آخوندی را همراهی می‌کردند.

وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از شهر جدید اندیشه در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم گسترش شبکه ریلی کشور اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی راه‌اندازی شبکه ریلی کلانشهر تهران و شهرستان‌های غرب استان تهران تا کرج را در دستور کار خود دارد.

وی با اشاره به لزوم راه‌اندازی شبکه ریلی در شهرستان‌های غرب استان تهران بیان کرد: لازمه توسعه همه‌جانبه و پایدار شهرستان‌های غرب استان تهران، راه‌اندازی شبکه ریلی در این مناطق است.

آخوندی با اشاره به لزوم گسترش و ساماندهی حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های غرب استان تهران تصریح کرد: حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های غرب استان تهران نیز باید ساماندهی شود که وزارت راه و شهرسازی این امر را در دستور کار خود دارد.

وی به هویت شهر جدید اندیشه و لزوم هویت‌بخشی به دیگر شهرها اشاره کرد و گفت: مسئولان باید در بقیه شهرها نیز هویت‌بخشی را صورت دهند و هر شهری خود را با هویت خاص خود معرفی کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیرات هویت‌بخشی به شهرها اظهار کرد: این کار اثرات مثبتی را در زندگی مردم آن شهر ایجاد می‌کند و همچنین باعث جذب سرمایه در آن شهر می‌شود.

وی ادامه داد: هویت‌بخشی به شهرها نکته بسیار مهمی است، اکنون شهر جدید اندیشه را می‌توان به عنوان شهری باهویت به جامعه ایران معرفی کرد و این شهر دارای انضباط شهری است.

آخوندی در پایان متذکر شد: از همه هیئت‌ مدیره‌های شهرهای جدید خواسته‌ام تا برای همه این شهرها به فراخور حال، یک پروژه هویت‌بخشی تعریف کنند تا این شهرها با این پروژه‌ها خود را به جامعه معرفی کنند.

لینک خبر

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :