نریمان در گفتگو با برنامه “اقتصاد ایران” عنوان کرد:

شهرهای جدید اشتغال زایی می کند/ تحقق جذب گردشگر و سرمایه گذار در شهرهای جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مسئله اشتغال زایی در شهرهای جدید از اهداف اصلی ایجاد این شهرها بوده که با فراهم آوردن بستر مناسب، اشتغال پویا و مانا را در شهرهای جدید محقق خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، محسن نریمان، شب گذشته در گفتگوی زنده با برنامه “اقتصاد ایران” شبکه ۵ صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، ضمن تشریح علل و انگیزه ی ایجاد شهرهای جدید در کشور، اظهار داشت: شهرهای جدید با هدف بارگذاری تدریجی جمعیت از شهرهای مادر به این شهرها، از ۲۰ سال قبل در چند استان کشور ایجاد شد که به تدریج توسعه گرفت و تعداد آن در حال حاضر به ۱۸ شهرجدید رسیده که این اتفاق سبب شده تا سرریز جمعیتی در شهرهای مادر ساماندهی شود و حاشیه نشینی و ترویج سکونتگاه های غیر رسمی حذف شود.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اهمیت اشتغال زایی و سرمایه گذاری در شهرهای جدید از اقدامات صورت گرفته در این شهرها جهت فعال کردن این هدف مهم خبر داد و تصریح کرد: ایجاد بازار بین المللی ایرانی-اسلامی درشهر جدید اندیشه که مبتنی بر معماری اصیل ایرانی و دارای ۱۲۶۰ واحد تجاری است، از جمله اقدامات صورت گرفته در زمینه اشتغال زایی و سرمایه گذاری می باشد. در همین راستا، طراحی شهرک صنعتی پرند و هشتگرد نیز از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده برای جذب سرمایه گذاران در شهرهای جدید است.  

نریمان در ادامه افزود: در پردیس نیز، پارک فناوری که طرح های دانش بنیان و پژوهشی در آن شکل می گیرد و به عنوان قطب فناوری در کشور مطرح است ، پاسخگوی نیازهای علمی و ایجاد اشتغال در شهر جدید خواهد بود.

وی در این گفتگو، به اقدامات صورت گرفته درخصوص هویت بخشی به شهرهای جدید اشاره و خاطر نشان کرد: هویت بخشی به شهرهای جدید، موجب ایجاد حس تعلق ساکنین به محل سکونتشان می شود و ما با استفاده از مشاوران و اساتید مجرب دانشگاهی، درخصوص معماری و فرهنگ ساکنان شهرهای جدید، به نتایج قابل قبولی رسیده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، در پاسخ به پرسش رضایی، نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، مبنی بر علت تأخیر در تحویل واحدهای متقاضیان مسکن مهر، اذعان کرد: اگر پروژه‌های مسکن مهر در زمان مقرر به اتمام می‌رسید با تغییر قیمت مواجه نمی‌شدیم. اغلب پروژه‌های مسکن مهر باید یکسال بعد از کلنگ‌زنی بهره‌برداری می‌شد اما متاسفانه دولت قبل موفق به تکمیل این پروژه‌ها در مدت مقرر نشد و به صورت نیمه تمام به دولت یازدهم انتقال یافت؛ بنابراین اکنون دولت تدبیر و امید میراث دار یک پروژه گسترده نیمه‌تمام است که همین موضوع باعث شد قیمت‌ها دچار نوسان شود.

نریمان در پایان خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید تصمیم گرفته شد که از محل تهاتر، هزینه خدمات زیر بنایی فراهم شود و با افزایش تسهیلات متقاضیان از طریق اعطای وام، این اطمینان را به متقاضیان عزیز می دهیم که مشکلات به وجود آمده در واحدهای مسکن مهر را هرچه سریع تر مرتفع سازیم.

 

به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید

nto_1393-12-12_mozahebe-nariman_05 nto_1393-12-12_mozahebe-nariman_03 nto_1393-12-12_mozahebe-nariman_04

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :