به گزارش روابط عمومی شرکت عمران اندیشه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ، معاون وزیر راه و شهر سازی به همراه جمعی از مسئولان شهرستانی از پروژه بازار بزرگ شهر جدید اندیشه بازدید به عمل آوردند و ضمن بازدید از مسجد سلمان فارسی و زورخانه ای که در این مجموعه منحصر به فرد احداث شده است ، با بیان این مطلب که پروژه نقش جهان اندیشه از چند جهت دارای اهمیت است، از ایجاد چنین بازاری با شاخصه های معماری ایرانی اسلامی اظهار خرسندی کردند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در شهر جدید اندیشه از ایجاد قطب گردشگری در اندیشه خبر داد و بیان داشت به زودی تورهای گردشگری برای بازدید از این مجموعه اعزام خواهند شد.

ایشان در طی یادداشتی بر روی لوح یادبود این بازدید، ضمن تبریک به همه دست اندرکاران اجرای پروژه اظهار امیدواری کردند در سایر نقاط ایران این الگو برداری از معماری ایرانی اسلامی توسعه یابد.

وی در ادامه افزود : بازار بزرگ شهر جدید اندیشه قابلیت تحقیق و بررسی برای دانشجویان رشته های مرتبط را دارد چرا که با اصول معماری اسلامی طراحی و به مرحله ساخت رسیده است، همه ما مسئولان در صدد هستیم تا این ناحیه را نقطه گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی معرفی نماییم و این خود راهی برای به حرکت درآوردن اقتصاد مشاغل گردشگر است.

محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه بازدید از بازار بزرگ اسلامی اندیشه اظهارداشت : افتتاح کامل پروژه بازار بزرگ ایرانی اسلامی نقش جهان اندیشه در ایام دهه فجر انجام خواهد شد. ایشان با بیان اینکه مسکن مهر شهرجدید اندیشه دارای حداقل مشکلات نسبت به شهرهای دیگر است، عنوان نمودند ما شاهد مشکلات مختلف در شهرهای دیگر هستیم که در این شهر کمتر دیده می شود.

محسن نریمان گفت : تعدد بازارهای اسلامی در کشورمان باعث زنده نگه داشتن فرهنگ معماری اسلامی می شود چرا که این میراث حاصل نسل های گذشته هر ایرانی است.

نماینده شهرستان های شهریار،قدس و ملارد بیان داشت : سرانه های آموزشی ، تفریحی و سایر موارد برای بازار بزرگ شهر جدید اندیشه تامین شده است که امید می رود شاهد پیشرفت روز افزون این بازار ایرانی اسلامی باشیم.

وی گفت : شهر جدید اندیشه یکی از ده شهر دارای طرح جامع تفضیلی می باشد که روند صعود و پیشرفت دارند . کما اینکه شهرستان شهریار با ۵۲ سال قدمت در سابقه شهرداری تا اکنون موفق به داشتن طرح تفضیلی نشده است و شهری که فاقد طرح جامع باشد پیشرفت آهسته یا اصلا پیشرفتی نخواهد داشت.

بازار نقش جهان اندیشه در زمینی به مساحت ۵٫۲ هکتار و با زیربنای ۱۱۵۰۰۰ مترمربع با کاربری های مختلف تجاری، مذهبی و فرهنگی در شهر جدید اندیشه احداث شده است که به زودی افتتاح خواهد شد.

_DSC0337_DSC0340 _DSC0614 _DSC0455 _DSC0489 _DSC0114_DSC0141_DSC0138NAJ_6235IF_DSC00271_DSC003104010001397865

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :