امروز:
خوراک سایت
وزارت راه و شهرسازی
شرکت عمران شهر جدید اندیشه

شرکت عمران شهر جدید اندیشه با بهره برداری از پروژه “پیاده راه دانش” که مجموعه ­ای است از معبرها، پارکینگ خودروها و پیاده­ روهای عریض، زیبا با سنگ فرش های سفید و حاشیه هایی از فضای سبز گل کاری شده که با افتتاح این پروژه به استقبال بهار در شهر جدید اندیشه خواهد رفت و این پروژه در قالب پروژه­های افتتاحی شرکت عمران شهر جدید به زودی قبل از پایان سال با حضور مقامات ارشد کشوری به شهروندان تقدیم خواهد شد.

محمد آئینی در این خصوص اظهار داشت: این پروژه چشم نواز در واقع مجموعه ای از مسیرهای پیاده روی پیوسته و شبکه ای از معابر به مساحت حدود یک هکتار است که دورتا دور مدارس و فضاهای آموزشی  پرشمار در کنار خیابان توحید شمالی واقع در محله ۱ فاز ۴ شهر اندیشه را احاطه نموده و امنیت عبور و مرور دانش آموزان و شهروندان را در فضایی آرام و به دور از مخاطره فراهم می­ نماید.

ایشان ادامه دادند این مجوعه پیاده راه­ هایی به هم پیوسته است با هدف بهبود فضای شهری طراحی گردیده  که در پایان عملیات اجرایی در فاز نخست است و در جهت ایفای تعهدات شرکت عمران در احداث شهری با کیفیت زندگی برتر، آرام و زیبا و همچنین همخوان با نیازهای کالبدی یک شهر پویا و با محوریت پیاده روی که خود نشان از توجه این شرکت به حقوق شهروندی، رعایت کرامت انسانی و اصول و مبانی شهرسازی دارد اجرا گردیده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت عمران اضافه نمود این شرکت در اجرای سیاست­های ابلاغی شرکت عمران شهرهای جدید کشور با پیاده روسازی­ های زیبا­ توانسته ضمن ارتقای هویت و سیمای شهری این موضوع را به عنوان یکی از جاذبه­ های شهر اندیشه معرفی نماید و تأکید نمود: هر اقدام برای تداوم و مقبولیت در پیشگاه مردم و نخبگان، نیازمند پشتیبانی نظری است. بر اساس مبانی نظری توسعه شهری و تجارب عملی و با رویکرد انسجام شهری و مدیریت شهری منسجم، حرکت پذیری، پویا و روان بودن شهر در درون خود و احترام به مقام شامخ انسان و توجه به نیازهای فطری وی و نیازهای شهرنشینی موردتوجه ما بوده و آن را جزء اهداف ۶ گانه شهر جدید اندیشه قرار داده‌ایم.

وی در ادامه گفت احترام به حریم خصوصی افراد در هنگام پیاده‌روی و توجه به شرایط کم‌توان‌ها در طراحی پیاده‌روسازی و اجرای معابر موردتوجه ما قرارگرفته و در طول ۵ سال اخیر بیش از ۱۰۰ کیلومتر طول پیاده‌رو عریض و انسان‌محور اجرا کرده‌ایم که در شهر ما در هر ۱۰۰ متریک نیمکت برای استراحت افراد کم‌توان در نظر گرفته‌شده است. در دو طرف پیاده‌رو دو نوار سبز یکی کم‌عرض و دیگری عریض تعبیه نموده­ ایم و همچنین برای توسعه پیاده‌روی، از شیب عمومی کم شهر حداکثر استفاده را به عمل‌آورده‌ایم و قاطعانه می‌توان اعلام نمود تمامی پیاده‌روهای شهر اندیشه برخلاف بسیار شهرها ازجمله شهر تهران، مناسب پیاده‌روی امن و راحت است و شهروندان را به پیاده‌روی ترغیب می‌نماید.

در پایان آئینی افزود علیرغم اینکه آماده سازی و اجرای معابر و پیاده روسازی از فعالیت های عمرانی پرهزینه است اما کمتر به نقش شرکت عمران در اجرای آن در سطح محلات شهر اندیشه توجه شده اما این شرکت به دلیل اهمیتی که این موضوع در خلق فضاهای زیبا از منظر زیباسازی دارد همچنان با تلاش ویژه ای به اجرای آن مبادرت خواهد نمود. شایان ذکر است بیش از این در سال جاری مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، شهر جدید اندیشه را بهترین شهر استان و کشور دانست که در بخش شهرسازی و معماری و زیباسازی شهری، شرکت عمران توانسته این اصول را با دقت در این شهر اجرا نمایند و با پیاده روسازی های مناسب و احداث معابر در شهر اندیشه به آرزوها و اهداف دیگر شهرهای کشور که به دنبال آن هستند، دست یابد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*