به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید اندیشه همزمان با افتتاح و شروع به کار نمایشگاه آثار هنری شهرهای جدید در بازار ایرانی اسلامی شهر اندیشه از کتاب این آثار ارزشمند رونمایی شد. این کتاب با یادداشتی از مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در باب اهمیت نمایشگاه­ های هنری منتشر شده است. در یادداشت دکتر عباس آخوندی به کیفیت بصری و افزایش غنای حس دیداری در جهت سرزندگی و حضور پذیری فضاهای شهری اشاره شده و ایشان می افزاید:

اقدام ارزشمند ایجاد گالری بزرگ آثار هنری شهرهای جدید، در زمینه حفظ و احیای سرمایه­ های ملی در حوزه فرهنگ و هنر، الگوی مناسبی است که می­ تواند زمینه ساز توسعه اجتماعی باشد رویدادهایی از این دست، می­ تواند به عنوان نقطه قوت در تبدیل شهرهای جدید به شهرهای شهروند محور در کشور محسوب گردد و بسترهای لازم جهت شکل گیری هویت در شهرهای جدید را فراهم نماید.

همچنین طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نیز در مقدمه این کتاب عنوان می نماید:

این تابلوها از آثار برجسته هنری در کشور بوده و گنجینه ارزشمندی از تاریخ نقاشی معاصر ایرانی است، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به منظور تقویت هویت جمعی و توجه به امور اجتماعی و فرهنگی شهروندان، مبادرت به ایجاد گالری آثار هنری شهرهای جدید نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :