با دمیدن نسیم دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ به تن نیمه جان و رو به احتضار زیرگذر و تقاطع غیرهمسطح فاز ۴ شهر جدید اندیشه، یک دهه توقف و بن بست در این گذرگاه فرامنطقه ­ای به پایان رسید.

به مناسبت هفته دولت  این پروژه مهم اجرائی به عنوان دستاوردی ماندگار در عرصه عمران و آبادانی از خدمتگزاران مردم که با چراغ تدبیر و امید و با همت شرکت عمران شهر جدید اندیشه با  عبور از جاده­ ای ناهموار در مسیر خدمت و اعتلای میهن  اسلامی، عصر روز      سه شنبه هفتم شهریور ماه با حضور دکتر علوی وزیر اطلاعات ، مهندس هاشمی استاندار تهران ، مهندس محمودی شاه نشین نماینده مجلس ، دکتر ناجی فرماندار شهریار ،  آقای زارعی مدیر کل حراست و مشاور مدیر عامل شرکت عمران شهر های جدید ، اعضای محترم شورای شهر اندیشه ، مهندس آئینی مدیر عامل شرکت عمران و جمعی از مدیران شهری و شهروندان شریف شهر اندیشه،  مورد بهره برداری و افتتاح قرار گرفت.

وزش نسیم تدبیر دولت یازدهم که امیدوارانه جان تازه­ ای در مسیر احداث شریان حیاتی این گذرگاه ایجاد نمود تا این محور و کریدور مواصلاتی فرا استانی بتواند هم خود را و هم شهر جدید را از بن بست خارج نماید و در نتیجه این تدابیر موجبات پوست اندازی و اجرای ایمن تر تقاطع غیرهمسطح فاز ۴ و تغییر بهینه طرحها، نقشه­ ها و پلان­ ها فراهم گردد. رمپ و لوپ­ های تقاطع فوق به مثابه شریان­ های حیاتی بدن به مساحت ۲۰ هزار مترمربع در تن شهر اندیشه جاری، ساری و تکمیل گردید تا پس از اتمام پروژه راه عبور و مرور خودروها نه تنها به شهر جدید اندیشه آسان تر و سریع تر بلکه به شهرستانهای قدس، شهریار، فردیس، کرج و در نهایت استان البرز نیز هموارتر شود.

عملیات احداث زیرگذر فاز ۴ تا اواخر سال ۹۲ به دلیل مشکلات مختلفی از جمله معارضین اراضی و معادن حاشیه ­ای زیرگذر، تهیه طرح نقشه­ ها و پلان­های اصلاحی، اخذ تائیدیه­­ های فنی لازم از سوی مراجع مربوطه و غیره مدتها متوقف مانده بود که با آغاز کار دولت تدبیر و امید و مدیریت جدید شرکت عمران شهر جدید اندیشه و تعهد و اهتمام شرکت عمران در به پایان رساندن پروژه­ های ناتمامی که سرمایه ­های انبوه ملی به نوعی در آنها راکد مانده بود و شروع عملیات اجرائی مجدد در این پروژه علاوه بر این، می­توانست راهگشای ترافیک منطقه و تسهیل در آمد و شد خودروها به شهرستان شهریار و شهر اندیشه و در نهایت به شهرستان فردیس در استان البرز گردد که در نتیجه این مهم با حمایت، مساعدت و همراهی فرمانداران محترم شهرستان­های شهریار، قدس و شهرداری و شورای محترم شهر جدید اندیشه در سال ۹۲ این کریدور مواصلاتی فعال شد و مقدمات دلگرمی و رضایت عموم مردم بار دیگر با چراغ تدبیر و امید به دست دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل شد.

مدیریت جدید با برگزاری جلسات مستمر با مالکین اراضی معادن حاشیه زیرگذر با رفع موانع و امضای تفاهم نامه­ ای با پرداخت قیمت کارشناسی اراضی به مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان ضمن آزادسازی اراضی به مساحت ۱۸۲۸ مترمربع به بهینه سازی طرح و اصلاح ایرادات قبلی آن جهت فراهم نمودن امنیت بهتر شهروندان نیز پرداخت.

اتمام این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال که از سوی شرکت عمران تأمین و تکمیل شد و شهر جدید اندیشه از بن بست خارج و این پروژه منجر به روان سازی ترافیک شهری و تخلیه مناسب بار ترافیکی در ساعات پرتردد می­شود. همچنین جلوگیری از پس زدگی بار ترافیک به خصوص در محور مواصلاتی از تهران به شهر اندیشه و شهرستان شهریار و بالعکس از دیگر ویژگی­ های این طرح است. از کارکردهای دیگر این گذرگاه  باید به تسهیل نمودن دسترسی شهروندان شهر اندیشه و راهگشائی از ترافیک داخل شهری در این نقطه حساس، که حدفاصل غرب استان تهران و استان البرز نیز می­باشد، اشاره نمود. از مزایای دیگر این پروژه، مدیریت بحران­های احتمالی در شهر است که مواجه با آن را در آینده آسان تر خواهد نمود. در ضمن رعایت کامل ضوابط پدافندی با احداث این مسیر در شهر جدید لحاظ می­گردد.


 

  


 


 
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :